Our partners

Hitrádio Orion

TOGETHER FOR PEOPLE'S ENTERTAINMENT AND ON THE SAME WAVES OF MUSIC AND ENTERTAINMENT WITH THE RESORT OF MLÝN VODNÍKA SLÁMY.

We are a regional radio that plays the biggest music hits, brings interesting things, news and gives a good mood to our listeners.

BREDA & WEINSTEIN

FREE TIME CAN BE SPENT IN MANY WAYS, THE IMPORTANT THING IS TO SPNED IT WITH PLEASURE. WHETHER IN OUR RESORT OR BUYING SOMETHING NICE IN BREDA & WEINSTEIN

The BREDA & WEINSTEIN social and business center that grew up on the ground of a former brewery in the heart of city Opava.

LANEX a.s.

Poskytli jsme lana pro dětské hřiště do Mlýna vodníka Slámy a dodáme potřebná lana i Vám.

Jsme výrobce lan a vláken ze syntetických i přírodních materiálů pro nejnáročnější využití, především lodních lan, dynamických horolezeckých a statických bezpečnostních lan TENDON. Dále vyrábíme lana pro papírenské stroje, lana a šňůry pro jachting a vodní sporty, lana pro průmysl a hobby, PP technické vlákno a osobní ochranné prostředky. Zákazníkům poskytujeme kvalitní produkty, komplexní servis a inovace. Působíme celosvětově a dodáváme do více než 80 zemí světa, převážně však na trh EU a Ruska.

Opavské Slezsko

Obdrželi jsme ocenění regionální produkt pro náš areál.

Jsme hrdým držitelem značky OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt. S úctou k místu, tradicím a poctivé práci se snažíme podporovat lokální dodavatele. Tématickými veřejnými akcemi v areálu usilujeme o podporu tradic, kultury a volnočasového vyžití.

Fotograf Kamil Kubjatko

FOR UNFORGETTABLE MOMENTS IN THE RESORT AND THERI TAKING UP.

I am mostly engaged in wedding photography and I always try to capture the natural course of the wedding day.

ARSYline

WE LOVE DESIGN!

Exceptional area deserves a unique and unforgettable branding, including a new coat of fully responsive websites.

Created in ARSYline.cz

Warning
Close