3. 10. - 3. 10.2016

Jak u nás bylo_ohlédnutí za koňskými závody

Překrásné podzimní počasí, slavnostní výzdoba a ještě slavnostnější nálada, tak to byla atmosféra poslední letošní veřejné akce našeho jezdeckého klubu MERKO.

Na počest oslavy narozenin vodníka Slámy si naši nejmladší členové v sedlech svých čtyřnohých kamarádů připravili pro návštěvníky slavnostní čtverylku. Po této milé a romantické ukázce odcválali za doprovodu hudby z filmu Piráti z Karibiku, aby se připravili na jízdu zručnosti. Soutěžili malí i velcí, zkušení i začátečníci a byla to veliká legrace…

Vrcholem sportovního odpoledne byly 2 honební parkury. Premiérově mohli návštěvníci mlýna shlédnout živě malou cross-country. Na trase bezmála kilometr dlouhé museli jezdci se svými koňmi překonat v co nejrychlejším čase 6 klasických parkurových překážek a 6 pevných, terénních skoků. Díky zápalu a nadšení pořadatelů a především překrásné přírodní scenérii areálu byla připravena divácky velice atraktivní trať dokonce s povinným průjezdem v řece. Přestože zástupci naší stáje nejvyšší umístění v těchto soutěžích nezískali, rozhodně jsme se za ně napoprvé stydět nemuseli. Vyhráli tentokrát ale ti zkušenější. My budeme doufat ve více sportovního štěstí zase někdy příště :)

Před plnými tribunami o přestávce mezi těmito adrenalinovými soutěžemi předvedli své jezdecké umění Veronika Tomková v sedle klisny Regalita a slečna Jana Vaníčková se svým hřebcem Princ–V, medailistky z letošního Oblastního mistrovství seniorů v drezuře.

Byl to nádherný den plný slavnostní atmosféry, sportovního úsilí a skvělých jezdeckých výkonů okořeněný pestrým doprovodným programem a skvělou gastronomií v rámci narozenin našeho vodníka Slámy.

Už teď se těšíme na příští ročník.

Jak to všechno bylo si můžete připomenout i ve fotogalerii.

Děkujeme, že jste s námi!

Členové jezdeckého klubu MERKO a tým Mlýna vodníka Slámy.

Ať nám koně jdou!

Created in ARSYline.cz

Warning
Close