4. 6. - 4. 6.2011

Hobby koňské závody 2011

Sobotní celodenní akce odstartovala dopoledními závody. Na programu bylo 5 jezdeckých soutěží, jejichž vyvrcholením byla pro dnešní dobu již méně obvyklá,ale o to atraktivnější a originální kombinovaná soutěž o Pohár vodníka Slámy. Vítězkou 1.ročníku této pohárové soutěže, kdy jezdec musí absolvovat předepsanou drezurní úlohu a následně pak celý parkur příslušného stupně obtížnosti, se stala slečna Andrea Šimková z JK Hřebčín Albertovec.

Odpolední část patřila parádní podívané. Diváci viděli v hlavních rolích nádherné fríské koně a lipicány, ale i zástupce plemene starokladrubského koně, českého teplokrevníka a v neposlední řadě dva krásné hřebce z kategorie chladnokrevných koní plemene slezský norik. Nechyběly ukázky práce s koňmi na dlouhé otěži, různé varianty zápřeží, rej kočárů, vozatajský parkur, ukázka barokního ježdění a pestrý doprovodný program jako např. šermířsko-scénické představení, voltiž, předvedení koně při práci v lese, agility, akrobatická jízda se čtyřkolkou a originální country kapela BLAF zpívající ve slezském nářečí, která celou akci večerním koncertem zakončila.

Akci poctila svou návštěvou dnes velmi populární Michaela Kuklová. V poslední době se objevuje jako jedna z hlavních postav seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Ve Lhotě se jí moc líbilo. „Ke koním mám hodně blízký vztah. Proto jsem moc ráda, že tu můžu prožít tak nádherný den. Doufám, že se sem zase někdy vrátím," řekla známá herečka. Na akci se seznámila s opavským fotografem koní Daliborem Gregorem. „Dohodli jsme se, že někdy uděláme společnou výstavu. On fotografie a já obrázky koní. Jen musím něco namalovat, všechno jsem totiž porozdávala," dodala Kuklová.

Pokud jste se v sobotu do Lhoty nedostali, nemusíte zoufat. V srpnu se totiž uskuteční další jezdecký den. Tentokrát 3.ročník akce, na níž se opět představí se svými koňmi herec Václav Vydra, tentokrát však trochu jinak …

Program akce:

 • Celodenní jezdecká akce
 • Fotovýstava Ing. Dalibora Gregora Black and White
 • Koncert bluegrassové kapely BLAF z Jablunkova
 • Beseda, autogramiáda (M. Kuklová, D.Gregor)

Od 9.00 hod. hobby sportovní soutěže

 1. drezura
 2. parkur
 3. dvoufázové skákání
 4. kombinovaná soutěž „Pohár vodníka Slámy“

Od 15.00 hod. jezdecká show Black and White

 • volné předvedení fríských koní a lipicánů
 • práce na dlouhé otěži
 • ukázky možností zápřahů koní (páry, čtyřspřeží, einhorn, jednospřežní, tandem, random,…)
 • barokní ježdění „Dámy v sedle“
 • vozatajský parkur
 • rej kočárů
 • pestrý doprovodný program (voltiž, agility, ukázka využití koní při práci v lese, jízdní policie, skupina historického šermu Argentis – šermířsko scénické představení, ukázky zbraní a zbroje, …)

Created in ARSYline.cz

Warning
Close