30. 4. - 30. 4.2010

Pálení čarodějnic na mlýně

V pátek 30.4 jsme oslavili příchod jara během nejmagičtější noci celého roku! 30.duben není jen nocí čarodějnic, ale také oslavou lásky, hojnosti a plodnosti. U vodníka Slámy se v 19.00 hodin rozhořela očistná magická vatra.

Odjakživa se věřilo, že existují dny nebo noci, které mají neuvěřitelnou, až magickou sílu. To platí i o nočním čase z 30. dubna na 1. května, kdy pohané na obranu před čarodějnicemi a nečistými silami pálili ohně. Filipojakubská nebo také Valpružina noc byla totiž v pohanských časech především symbolem čarodějnic. Přeskočením tohoto očistného ohně se můžete zbavit všeho negativního v podobě starých návyků a vybudovat si schopnosti nové. Třeba schopnost umět se dívat, naslouchat, rozpoznat nekalost, být dobrý v tom, co dělám, naučit se říkat ne, dotahovat věci do konce, zbavovat se závislostí ... Poslední dubnová noc má však své velké kouzlo proto, že předchází měsíci lásky, je plná magie, síly probouzející se přírody a také plodnosti.

Tradice oslav této noci vychází z keltských zvyků a rituálů, žehnalo se půdě, aby dobře rodila a stromům, aby na nich hojně zrály plody. Lidé také věřili v otevírání jeskyní a podzemních slují, ve kterých se daly nalézt poklady. Říká se taky, že v tento čas počaté děti jsou po celý život šťastné.

Created in ARSYline.cz

Upozornění
Zavřít