18. 9.2017

Návštěva nejstarší vnučky pana Havlíčka

Měli jsme tu čest přivítat v našem areálu paní Vlastu Teplounejstarší žijící vnučku pana Jana Havlíčka – nejslavnějšího majitele Mlýna ve Lhotě, který z něj za první republiky vybudoval jeden z nejvěhlasnějších mlýnu na Opavsku a aktivně se staral o dobré živobytí obyvatel celé vesnice.

Paní Vlasta je charismatickou dámou, která od roku 1968 žije s rodinou v Holandsku a zpět do své rodné vlasti se vrací na návštěvy za příbuznými. Vždy se také staví do areálu Mlýna vodníka Slámy, kde ráda vzpomíná na své dětství, které tady s babičkou a dědečkem před a v období druhé světové války prožila.

Rozpovídala se mimo jiné o krásné okrasné zahradě, která byla v místě nynější aleje a nyní slouží pro svatební obřady. Byla prý plná nádherných růží všech barev s překrásnými vůněmi.

O aktuální podobě areálu mlýna říká: „Nevěřila jsem, že by se v takové zapadlé vesnici jako je Lhota mohlo podařit udělat takové krásné místo. Jsem nadšená, jak to tady vypadá a při každé návštěvě mile překvapena, co nového je vybudováno a jak mlýn kvete.“

Created in ARSYline.cz

Upozornění
Zavřít